Rice o červené kartě a týmovém duchu

Declan Rice se omluvil svým spoluhráčům a fanouškům poté, co v sobotu obdržel první červenou kartu ve své kariéře.

Náš záložník byl vyloučen po druhé žluté kartě na začátku druhého poločasu za zdržování hry, když po odpískání lehce posunul míč.

Byl to Riceův 245. zápas v Premier League a jeho první červená karta. Po zápase se podělil o svůj pohled na rozhodnutí a na hru celkově.

O zápase…

Když jsme se dostali do vedení 1:0, získali jsme v zápase dobrou dávku energie, zvláště v prvních 15 minutách. Vést 1:0 bylo samozřejmě skvělé a chtěli jsme na tom ve druhé polovině stavět. Očividně rozhodnutí změnilo průběh hry. Bylo to těžké, ale kluci si ve druhém poločase vedli úžasně, vybojovali to společně s našimi fanoušky, a nakonec je to opravdu dobrý bod proti týmu, který má momentálně opravdu dobrou formu.

O rozhodnutí…

Byl jsem v šoku, myslím, že to bylo vidět na mém obličeji. Očividně to pečlivě posoudil… neběžel jsem zpátky abych odkopl míč. Dotkl jsem se míče vnější stranou nohy. Ale podívejte, tohle jsou pravidla hry. Pokud se dotknete míče, byť jen trochu, zjevně je to červená karta. Po mém faulu v první půli, což plně přijímám, to bylo padesát na padesát. Ale ve druhé polovině, zvláště když to bylo u rohového praporku, to bylo těžké a přísné, ale je to jedna z těch věcí. Musím se z toho poučit, budu lepší a mohu jen chválit hráče za to, že se za mě tvrdě rvali, trenéra za to, že všechny motivoval, a také fanoušky, kteří byli opět dnes odpoledne úžasní. Tak to vidím já.

O reakci a pozdních šancích…

Samozřejmě jsem sledoval zápas zevnitř, vyskočil jsem ze sedačky, když přišly ty dvě velké šance. Samozřejmě také David, který pro nás udělal další velký zákrok. Ty dvě velké šance, jindy by možná skončily gólem, ale už jen to, že jsme ty šance vytvořili, ukazuje touhu kluků. Výsledek 1:1 není ideální, protože chceme vyhrát každý zápas, to je náš cíl a věříme, že toho můžeme dosáhnout.

Když se na to podíváte objektivně, hráli jsme v deseti 50 minut, a nakonec si myslím, že je to opravdu silný bod. Budeme dál bojovat, vždyť od začátku sezony uplynuly teprve tři týdny a rozhodně se budeme ubírat správným směrem.

O dalším postupu…

Z mého pohledu, tohle je moje první vyloučení v kariéře, takže jsem se chtěl samozřejmě omluvit svým spoluhráčům, což jsem udělal, a také fanouškům. Když jste vyloučeni, není to nikdy příjemné, cítíte určitou vinu, a měl jsem dnes štěstí, že mi spoluhráči opravdu pomohli a neprohráli jsme zápas. Poučím se z toho, opravdu si vážím podpory fanoušků jako vždy – není v mé povaze dostávat červené karty, takže se z toho poučím, zjistím, kde se mohu zlepšit, a vrátím se silnější.

Jsem si jistý, že tato skupina hráčů, já i ostatní, budeme usilovat jen o jedno, a to o úspěch. Budeme pokračovat, vím, že je to těžké, je to těžké i pro mě, ale vrátíme se silnější, a víme, že nás po reprezentační přestávce čeká náročný program, budeme připraveni. Stůjte za námi, vaše neuvěřitelná podpora je to, co potřebujeme.