předpokládám, že jsem nebyl jediný fanoušek Arsenalu, který po nedobrých výkonech v posledních zápasech vyhlížel zápas Ligy Mistrů s obavami. Obavy se nakonec ukázali jako zbytečné a věřím, že bychom zápas vyhráli i pokud by PSV otevřelo skóre v jejich šanci, když nastřelili břevno. I když kdo ví, jak by to dopadlo, kdyby PSV dalo gól a MLS dostal druhou žlutou kartu … A nutno dodat, že měl velkou kliku, že tu druhou žlutou nedostal.
Nemá ale cenu zabývat se tím co by, kdyby? Realita je taková, že jsme PSV rozsekali na malé nudličky, v podstatě si zajistili postup a zapsali se do historie:
– Ještě nikdy hostující tým ve vyřazovací fázi Ligy mistrů nevstřelil sedm gólů.
– Sedmigólový příděl Arsenal nenadělil 13 let od ligové výhry 7:3 proti Newcastlu.
– Takový nášup ještě nikdy v evropských pohárech nizozemský tým neschytal.
Neměl v podstatě co na práci, přímo na branku šli 2 pokusy. Jeden z těch pokusů byl ale nebezpečný a Raya ho vyškrábl na roh. Měl štěstí při břevnu soupeře, penalta se nedá chytit, jen špatně kopnout, takže to mu nevyčítám. Tradičně dobře rozehrával i když při už rozhodnutém stavu trochu zariskoval, ale nakonec to zvládl.
Našel jsem v podstatě jediné dvě skvrnky na jeho velice dobrém výkonu. Nedůrazné a pasivní bránění před nastřeleným břevnem a žlutá karta za zdržování. Vstřelil důležitý první gól a pro bývalého hráče Ajaxu to musel být speciální gól. Měl prsty i v našem třetím góle.
Společně se Salibou vygumovali de Jonga. Víc ho měl na starosti náš Big Gabi a zvládal to na jedničku. A de Jong není žádné ořezávátko. Sice míč při střele do břevna nezasáhl, ale byl tam a byl důležitým faktorem pro to, aby znepříjemnil střelci jeho úlohu a i jeho zásluhou to šlo do břevna.
Do 24. minuty perfektní výkon, korunovaný přihrávkou na gól Nwanerimu. Poté žlutá za držení (sice přísná, ale taky zbytečná) a chvíli na to ostrý skluz, po kterém by např. Oliver tasil okamžitě červenou. Naštěstí nepískal Oliver a MLS měl ohromné štěstí, že nešel do sprch. Ten kluk je výborný a má před sebou snad dobrou budoucnost, ale musí se vyvarovat takovýchto zkratů a zůstat "humble". Klidně mohl vyfasovat třetí červenou během pár týdnů a to je na pováženou, přestože červená proti Wolves byla hodně diskutabilní. Na tomhle musí zapracovat, protože hráč, který sice hraje dobře, ale každý třetí zápas dostane červenou je nám s prominutím k prdu. Byl správně střídán. Být trenérem, tak ho stáhnu okamžitě po tom skluzu.
Známku mu snižuje jeho nesmyslný a nešikovný penaltový zákrok těsně před pauzou. Snížení těsně před poločasem mohlo PSV nakopnout. Naštěstí se to nestalo a Thomas jinak odehrál velice dobrý zápas.
Vstřelil neuznaný gól, měl další gólovou střelu, kterou brankář vytěsnil na roh, má asistenci na náš první gól, kopal skvěle rohy. Včera byl prostě všude a předvedl přesně ten výkon, který od něho potřebujeme a očekáváme.
Konečně. Konečně předvedl náš kapitán skvělý výkon. Vstřelil 2 góly, má asistenci. Ta asistence byla naprosto luxusní. Doufám, že přesně tenhle výkon zvedne Martinovi sebevědomí a vrátí se na svůj vysoký standard. Jsem hrozně rád, že mu konečně vyšel zápas. Poslední zápasy mi přišlo, že má sebevědomí někde ve sklepě, že si nevěří a ono to bylo vidět i na jeho první gólové střele. Přestože měl v podstatě prázdnou půlku branky, tak míč poslal kousek od gólmana a riskoval, že tuhle tutovku zazdí. Jeho druhý gól byl svým způsobem také šťastný. Jeho střela šla doprostřed brány a nebýt špatného zákroku gólmana, tak z toho gól není. Svou genialitu ale plně prokázal svou asistencí na náš sedmý gól. To byla fotbalová lahůdka od Odegaarda i od Calafioriho.
MOTM.
Náš sedmnáctiletý klenot zářil. Vstřelil nádherný gól, měl velkou zásluhu na čtvrtém góle, když po jeho řízném přízemním pasu do nebezpečného prostoru donutil brankáře k vyražení míče k Odegaardovi. Výborný výkon našeho mladíka. V této sezóně již vstřelil 8 gólů!
Jeho souhra s Calafiorim před svým vstřeleným gólem byla okulahodící. Jeho přihrávka na Declana před naším prvním gólem měla nejen oči, ale taky přesně ukázal Declanovi, kam si má naběhnout. Výkon Lea se mi včera hodně líbil.
Přišel správně namísto MLS, který si koledoval o vyloučení. Riccardo je mi čím dál víc sympatičtější. K jeho obranné hře mám občas připomínky, ale co ten kluk předvádí před brankou soupeře, je na obránce neskutečný. Dobře spolupracoval s Trossardem a jeho zakončení při posledním góle bylo ukázkové. Kdejaký útočný hráč by se mohl učit (třeba Raheem)