Hodnocení hráčů

: Aston Villa 0:2 Arsenal

Ahoj gunneři,

hodně důležitá výhra a důležité 3 body z venkovního zápasu. Dnešní výhra se nerodila lehce. Hráli jsme hodně opatrně a bylo znát, že po dvou prohrách proti tomuto soupeři jsme měli velký respekt. Přesto jsme měli několikrát namále, jednou nás zachránil Watkins tím, že netrefil branku, podruhé Raya, když opět Watkinse vychytal. Bylo vidět, že styl Aston Villy nám vůbec nesedí a měli jsme problém se dostávat do šancí. Zápas nakonec rozhodl příchod Trossarda, který vlétl na hřiště ve velkém stylu a hodně zlepšil naší hru. Svým gólem 2 minuty po svém příchodu zlomil vývoj zápasu v náš prospěch. O deset minut na něj navíc navázal Thomas a o vítězi bylo rozhodnuto. Po ne úplně přesvědčivém výkonu jsme vybojovali 3 důležité body a zůstáváme zatím stoprocentní co se týká bodů, ale i čistých kont.

Brankář

• David Raya

9,5

MAN OF THE MATCH

Dnes nás jasně podržel a předvedl možná zákrok celé sezóny. Během zákroku předvedl během několika sekund jak svou slabinu, tak svou přednost. Slabinu v podobě menšího vzrůstu, když nedosáhl na padající list po bloku Gabriela a přednost v podobě neskutečné mrštnosti a rychlých reflexů, když byl okamžitě na nohách a vychytal hlavičku Watkinse. Chytil stoprocentní gólovku, která by dle mého názoru znamenala Déjà vu z minulé sezóny a dost pravděpodobně naší prohru v zápase. Proto MOTM.

Obrana

• Ben White

8,0

Solidní výkon, po jeho straně se hráči soupeře neprosazovali. Přidal k tomu navíc nekompromisní nákop míče na McGinna poté, co ho McGinn napálil do Saliby. Skvělá odplata, moc se mi to líbilo.

• William Saliba

9,0

Naprosto famózní výkon. Jediné zaváhání bylo při hlavičce Watkinse, tam zmrzla celá obrana a všichni čekali jak to dopadne. Jinak nekompromisní v odebírání míče, předvedl perfektní blok ve druhém poločase, 4 odkopy, 4 úspěšné obranné zákroky. Jednou neskutečně vyvezl míč a povodil si několik hráčů protivníka. Náš klenot.

• Gabriel Magalhães

7,0

Měl 2 zaváhání. Po prvním přišel lacino o míč a byla z toho první tutovka pro Watkinse. Druhé přišlo po zblokování střely, kdy zůstal zmrazený, jako celý tým a jen čekal, jak to dopadne. Byl velice dobrý na míči a hlavně ve druhém poločase po příchodu Trossarda předváděl perfektní dlouhé rozehrávky.

• Jurrien Timber

7,0

Při útočení se stahoval do středu hřiště alá Zinchenko, ale moc nám to nepomáhalo. Má za sebou solidní výkon, je dobře, že je zpět. Zinchenko si uzdravení Timbera a po příchodu Calafioriho asi moc nezahraje.

Záloha

• Thomas Partey

7,5

Body mu přidává vstřelený gól. V zápase měl ale hodně defenzivních problémů a hlavně Rogers mu dával zabrat. Jeho rozehrávka je sice kvalitní, ale pomalá. Předvedl jednu střelu nad a jednu gólovou. Ta byla sice dobře trefená, ale nebýt slabší chvilky Martineze, tak to asi gól nebyl.

• Declan Rice

7,0

V první půli předvedl slabou střelu přímo do náruče Martineze, jinak nebyl moc výrazný, ve druhém poločase se hodně zlepšil. Vymyslel krásnou přihrávku do tutovky pro Odegarda, ten ale přestřelil možná i tribuny.

• Martin Ødegaard

7,5

Svou obrovskou šanci nedal. Celý zápas ho neúnavně hlídal Tielemans s McGinnem a nedali mu moc prostoru. Hlavně v prvním poločase se s tím Martin pral a nedokázal se od nich moc odpoutat. Ve druhém poločase se mu to už dařilo víc a jeho kombinace se Sakou a Whitem nakonec přinesly 2 góly.

Útok

• Bukayo Saka

8,5

V prvním poločase náš nejnebezpečnější hráč. Donutil Martineze vytáhnout skvělý zákrok proti jeho obstřelu, který mířil přesně do dolního rohu. Technicky má 2 asistence i když první mu asi do statistik nezapíšou, protože jeho pas ještě zasáhl jeden z protihráčů. Bylo klíčové, že se dokázal odpoutat od bránícího hráče a v podstatě ztracený míč ještě zahrál tak, že z toho padl vítězný gól. Zatím má prsty ve všech našich vstřelených gólech.

• Gabriel Martinelli

5,5

Náš koncový hráč. Bohužel v tom špatném slova smyslu. Neskutečně moc akcí u něj skončí. Většinu akcí zazdí buď hodně nepřesným centrem, nebo se ukličkuje do zámezí. Bohužel zatím je stínem Martinelliho z před 2 sezón a pokračuje v rozpačitých výkonech poslední sezóny. Doufám, že se brzy probere, jinak to s ním nedopadne dobře.

• Kai Havertz

6,5

Dnes to bylo horší. V útočné fázi se moc neprosazoval, hodně si pomáhal rukama a rozhodčí mu to netoleroval. Odpracoval ale hodně černé práce při hlavičkových a silových soubojích, dobře napadal rozehrávku soupeře. Hodně pracovitý hráč, přestože nezazářil, tak nezklamal.

Střídající

• Leandro Trossard

9,0

Dnes udělal hlavní rozdíl ve vývoji zápasu. Okamžitě po jeho příchodu jsme přežili velkou šanci soupeře a následně Leo skóroval. Měl podíl i na druhém góle a připsal si ještě zablokovanou střelu. Kompletně změnil naší hru, která se po jeho příchodu stala přímočařejší a dynamičtější. Game changer. O fous mu unikl MOTM.

• Konstantinos Mavropanos

-

Riccardo Calafiori - nemáme ho ještě v databázi. Bez bodového hodnocení. Odbyl si svou premiéru a prezentoval se důraznou hrou ve vzduchu proti Martinezovi. Okamžitě za to schytal pár šťouchanců od protihráčů. Tak snad se brzy otrká. Jeho výkony na EURU se mi líbily, tak snad na to naváže. Věřím, že ano, mám z toho přestupu dobrý pocit.

• Reiss Nelson

-

Bez bodového hodnocení.

Po zápase jsem si hodně oddychl a užil jsem si protáhlý obličej Martineze, který určitě neměl čisté svědomí při našem druhém góle. Kdysi jsem ho měl rád, ale to, jak mu narostl hřebínek a jak se choval a chová v argentinské reprezentaci a v Aston Ville mě zklamalo a skončil u mě.

Pojďme dnešní výhru protáhnout i příští týden proti rozjetému Brightonu a udělat si dobrou náladu i výchozí pozici na venkovní NLD a výlet na City.

Příští týden budu ve Velkých Bílovicích ve sklípku, takže doufám, že se hodnocení ujme někdo z kolegů. Kdyby měl někdo tip, kde tam sledovat zápas, tak mi napište tipy do komentářů.